وکیوم فرمینگ | وکیوم فرمینگ یاس | شرکت وکیوم فرمینگ|09124608122

وکیوم فرمینگ و کاربرد آن در بسته بندی

استفاده از دستگاه وکیوم فرمینگ یکی از روشهای حرفه ای برای شکل دهی مواد پلاستیکی و مواد سلولزی برای تبدیل کردن آنها به بسته بندی است. دستگاه های وکیوم فرمینگ به شکلی طراحی شده اند که محصول نهایی آنها تابع قالب استفاده شده در دستگاه است. بنابراین یک دستگاه با توجه به اندازه خود، توانایی شکل دهی به قالب های مختلف را دارد، اما این شکل دهی به اندازه قالب و اندازه میز دستگاه وابسته است.

خدمات وکیوم فرمینگ یاس

امروزه صنعت وکیوم فرمینگ پیشرفت زیادی داشته و بسیاری از محصولات با صنعت وکیوم فرمینگ قابل ارائه می باشد..گروه صنعتی یاس وکیوم  با کادری مجرب این توانایی را ایجاد نموده که محصولاتی با کیفیت طبق سلیقه دلخواه مشتری ارائه دهد.

روش وکیوم فورمینگ برای تولید قطعات پلاستیکی با شکل‌های خاص و کمیاب مناسب است. به عنوان مثال، این روش برای تولید قطعاتی با شکل‌های پیچیده و سطوح خمیده مناسب است که با روش تزریق سخت یا غیرممکن است. همچنین، در صنایعی مانند صنایع خودروسازی و صنایع الکترونیک، قطعاتی با شکل‌ها و اندازه‌های مختلف نیاز است که روش وکیوم فورمینگ برای تولید آن‌ها مناسب است.

وکیوم فرمینگ چیست؟
به شکل دهی ورق هایی ABS و ورق های پلاستیک دیگر توسط حرارت و وکیوم ورق ها توسط خلاء وکیوم فرمینگ می گویند.

پلاستیک ABS چیست؟

ABS (اکریلونیتریل بوتادین استایرن) یک پلیمر ترموپلاستیک مات است. ترموپلاستیک (نقطه مقابل ترموست ها) به نحوه واکنش مواد به گرما اشاره دارد.

ترموپلاستیک ها در دمای معین به مایع تبدیل می شوند. آنها را می توان تا نقطه ذوب خود گرم کرد، سرد کرد و دوباره بدون تخریب قابل توجه دوباره گرم کرد.

به جای سوزاندن، ترموپلاستیک هایی مانند ABS به مایع تبدیل می شوند که به آنها اجازه می دهد به راحتی قالب گیری تزریقی و سپس بازیافت شوند.

یکی از مزیت های وکیوم فرمینگ نسبت به دیگر صنعت (تزریق پلاستیک) هزینه تمام شده قالب مادر وکیوم فرمینگ می باشد و همچنین ساخت قالب مادر در وکیوم فرمینگ سریع تر انجام می شود.
یکی دیگر از مزیت ها در وکیوم فرمینگ میزان تولید می باشد که در تزریق پلاستیک تعداد پایین تولید را انجام نمی دهند در صورتی که در وکیوم فرمینگ این کار امکام پذیر است
گروه صنعتی یاس وکیوم  در تولید محصولات وکیوم فرمینگ  آماده ارائه  خدمت به عزیزانی که در زمینه های گوناگون مشغول به فعالیت هستند می باشد.

سرعت وکیوم فرمینگ

صنعت بسته بندی بزرگ وکیوم فرمینگ با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و روز جهان باعث شده است تا کارخانه‌ها قادر باشند تا نسبت به انواع دیگر بست بندی سرعت بالاتری را در این موضوع تجربه کنند به شکلی که بسیاری از کارخانه ها و همچنین شرکت‌های تجاری دنیا برای بسته بندی محصولات خود به این صنعت یعنی وکیوم فرمینگ روی آوردند که می‌تواند تا حدود زیادی قابل توجه باشد.

تمامی کسانی که در حوزه‌های مختلف تجاری به فعالیتی مشغول‌اند می‌توانند اهمیت بالای بسته بندی را در امر تولید بدانند. در حقیقت این موضوع باعث می‌شود که سرعت در تولیدات یک کارخانه‌ مشخص شود و معلوم شود که چه توانی در تولید محصول می‌تواند داشته باشد.

وکیوم فرمینگ با افزایش سرعت بسته بندی محصولات باعث می‌شود که به طور مستقیم بهره‌وری تولیدات یک کارخانه افزایش پیدا کرده و همچنین با بهره‌وری بیشتر کارخانه توانایی این را داشته باشد تا حجم کلی محصولات خود را تا حد زیادی افزایش داده و در مقدار تولید حداکثری خود قرار بگیرد.

در واقع وکیوم فرمینگ تنها با افزایش بسته بندی محصولات می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری یک کارخانه در امر تولید محصول نیز بشود که این موضوع برای فعالان عرصه تجارت به خصوص در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

 

وکیوم فرمینگ برای بسیاری از خدمات و محصولات استفاده می شود که برخی از آنها را به شرح ذیل می باشد.

  • تولید بسته بندی های محصولات الکترونیکی

  • بسته بندی شکلات و گز

  • بسته بندی غذاهای فینگر فود

  • بسته بندی های لوازم اداری

  • بسته بندی اسباب بازی

  • بسته بندی لوازم التحریر

قالب وکیوم فرمینگ و ساخت آن

قالب وکیوم فرمینگ به دو روش ماکت سازی و دستگاه cnc ساخته می شوند. مراحل ساخت قالب های وکیوم فرمینگ به روش ماکت سازی شامل ساخت ماکت ، سمباده سطوح ماکت ریخته گری و سمباده سوح قالب وکیوم فرمینگ می شود. در ساخت قالب های وکیوم فرمینگ از طریق دستگاه cnc با استفاده از نرم افزار های نقشه کشی صنعتی طراحی قالب وکیوم فرمینگ 3 بعدی انجام می شود و در نهایت با استفاده از دستگاه cnc طراحی انجام شده اجرا می شود.

 

روش های ساخت قالب وکیوم فرمینگ

برای ساخت قالب وکیوم فرمینگ به روش ماکت سازی و استفاده از دستگاه cnc انجام می شود. در روش ماکت سازی، در این مرحله با استفاده از ابزار مخصوص ماکت سازی و چوب های مخصوص و هم چنین رزین که توانایی این را دارند که مایع بعد از مدتی به جامد تبدیل شوند و ماکت قالب وکیوم فرمینگ مد نظر خود را درست کنند .ماکت سازی توسط ماکت ساز با دقت فراوان انجام می شود و سطوح ماکت چوبی باید با استفاده از سمباده پرداخت کاری شود .ماکت سازی کاری تخصصی بوده و پس از آماده شدن ماکت قالب وکیوم فرمینگ برای تکثیر بهتر است ماکت مورد نظر قالب را به صورت ریخته گری آلومینیوم در تعداد زیاد تکثیر کرد .

قالب دایکات 

دایکات روشی است که می توان بوسیله آن عملیات برش پلاستیک، وررقه های فلزی، کاغذ، انواع جعبه کارتن و مقوا را به شکل های خاص برای تولید انبوه انجام داد.

توسط دستگاه دایکات می توان یک شکل را با ابعاد مشابه و یکسان بدون دخالت هیچگونه ابزاری مانند قیچی، شابلون . … ایجاد کرد.

  • انواع قالب دایکات

  • دایکات فکی یا تخت

  • دایکات روتاری یا دوار

  • دایکات کلیشه برجسته

برای دیدن ادامه متن کلیک کنید جمع شود
Yasvacuumco
ِوکیوم فرمینگ یاس

طراحی و ساخت انواع قالبهای وکیوم فرمینگ با بهترین کیفیت و بهترین متریال

  آدرس : البرز ، کرج ، ایستگاه اهری ، انتهای کوچه صلاحی   جاهد (اداره برق) پلاک 154  

  مدیر فروش : 09124608122 

نمایش آدرس شرکت یاس وکیوم فرمینگ بستن