مزایای بسته بندی وکیوم فرمینگ

مزایای بسته بندی وکیوم فرمینگ

 

تولیداتی که با فناوری وکیوم فرمینگ شکل می گیرند، همواره در اطراف ما هستند و نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می کنند. این فرآیند شامل گرم کردن و شکل دادن به یک ورق پلاستکی است که توسط قالب و دستگاه وکیوم فرمنیگ صورت می گیرد.

از وکیوم فرمینگ در بسته بندی محصولات مختلفی از جمله مواد غذایی، لوازم آرایشی، لوازم الکترونیکی و غیره استفاده می شود.

مزایای بسته بندی وکیوم فرمینگ چندین مورد است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 

دقت

خصوصیات یک بسته تولید شده با روش بسته بندی وکیوم فرمینگ، در مقایسه با بسته های تولید شده با قطعات چندگانه، دارای طراحی بسیار دقیق و یکپارچه می باشد. این امر باعث می شود بسته بندی با اندازه محصول متناسب باشد و به خوبی از آن محافظت کند.

برای مثال تصور کنید که اگر آی پد شما برای بسته بندی خود بیش از حد بزرگ یا کوچک باشد، چقدر زننده می شد!

وکیوم فرمینگ در طول فرآیند تولید، خطا را به حداقل می رساند و توان ، دقت و سرعت بالایی در تولید قطعات پلاستیکی را دارا می باشد، بنابراین هزینه ها نسبت به روش های دیگر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

مقرون به صرفه

یکی مزایای بسته بندی وکیوم فرمینگ ، “تجهیزات نسبتا کم هزینه” آن است. از آن جا که از تجهیزات ساده استفاده می کند، به ابزارهای پیچیده نیاز کمتری دارد. و این بدان معناست که می توان برای ساخت قالب ها از مواد نسبتا ارزان قیمت استفاده کرد.

مزیت دوم این است که می توان قطعات متعدد و زیادی را از یک ورقه پلاستیکی تولید کرد و هزینه های مصرفی را کاهش داد.

علاوه بر این، ضایعات حاصل از محصولات نهایی و تولید شده می تواند به ورق های پلاستکی جدید بازیافت شود.

طراحی انعطاف پذیر

وکیوم فرمینگ با استفاده از طراحی قالب قبل از تولید، باعث می شود زیبایی شناختی یک طرح برای طرحان امکان پذیر شود. این ویژگی در بازار کاری که تحت سلطه تبلیغات و برندیگ است بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

همچنین وکیوم فرمینگ الزامات یک طراحی پرکاربرد و خلاقانه را نیز برآورده می کند.

این فرآیند برای تولید در صنعت بسته بندی بسیار محبوب است. و برای تولید هر چیزی از بسته بندی لوازم الکترونیکی گرفته تا بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

صرفه جویی در زمان و افزایش بهره وری

از آنجا که زمان به نوعی پول است! وکیوم فرمینگ یک انتخاب مقرون به صرفه برای بسته بندی می باشد. زیرا با فرآیند تولید ساده آن، زمان کمتری بین طراحی و محصول نهایی صرف می شود.

وکیوم فرمینگ نه تنها این فرصت را برای تمرکز بر جزئیات پیچیده تر فراهم می کند، بلکه می توان محصول نهایی را به سرعت به بازار عرضه نمود.

علاوه بر این، دستگاه های پیشرفته وکیوم فرمینگ تولید اتوماتیک را آسان نموده اند، بنابراین توان بالایی در تولید قطعات پلاستیکی در کمترین زمان را دارا می باشند.

شفاف بودن بسته بندی وکیوم

در بسته بندی وکیوم محصول درون بسته شفاف قرار می‌گیرد و مشتری هنگام خرید می‌تواند محصول را ببیند و بررسی کند. این مورد مزیت مهمی است زیرا مشتری با خیال راحت بعد از بررسی می‌تواند اقدام به خرید کند.

می‌توان گفت این نوع بسته بندی به نوعی با مشتری روراست است و دروغ نمی‌گوید!